top of page

Autorikood tööriistaraamatuga

Top page

Programmeerimine võib tunduda kuiv distsipliin; midagi kummalistest keeltest, mis esinevad tähtede, numbrite, sulgude ja kummaliste sümbolite seguna, mis on mõeldud vähestele väljavalitutele ... Kuid koodi taga on alati süda, kirg  ja palju fantaasiat...

Coding.png
ezgif.com-gif-maker.gif
 
SDK-d loomiseks, milline kirg

Eelmise sajandi lõpus, enne Interneti laialdast levikut kõige erinevamate seadmete ja e- raamatute kaudu, usaldati multimeediumisisu levitamine peaaegu täielikult CD-ROM-idele. Need valmistati spetsiaalse tarkvaraga Authoring, mille määratlus on:

 

Kõigi nende toimingute kogum, mis aitavad kaasa  multimeedia infotoe loomine (CD, DVD jne) ning mis toimub läbi arenduskomplekti, mis võimaldab luua erinevat tüüpi seadmetel (PC, Mac, tahvelarvuti, nutitelefon jne) töötavaid rakendusi. Komplekt on  varustatud programmeerimiskeelega, mis pakub kahte täitmisrežiimi:

  • Author , milles sisu (nt tekst, pildid, heli, video) on kokku pandud koos kasutamiseks vajalike programmeeritavate objektide seeriaga (nt menüüd, navigeerimis- ja/või toimingunupud jne);

  • Lugeja , mis võimaldab rakendusega tutvuda.  

Toimetuse seisukohast oli Autoritöö midagi erakordselt ilusat, kuna see pakkus lõppkasutajale heli, video, piltide ja animatsioonide kaudu nii palju teavet teema kohta.

Kontrolliti iga väikest detaili: kõik pidi olema täiuslik! Programmid, mis võimaldasid neid imesid realiseerida, võivad hõlpsalt välja töötada tõelise multimeediumitarkvara isegi haldusrakendustega ...

Mul oli au uurida seda programmeerimise haru kaugelt ja laialt, arendada erinevaid multimeediumirakendusi, millest siinkohal toon välja need, mis mulle kõige kallimad on.

 

See kogutud kogemus, hoolimata sellest, et olete alati olnud tsiviil-, tööstus- ja mereväe elektrik,  Valan selle välja mõnele loomingule veebi või professionaalsete esitluste jaoks.  

Paar sõna minu südame-SDK kohta: Tööriistaraamat

ToolBook oli multimeedia programmeerimise tarkvara arenduskomplekt , mis oli pühendatud e-õppe sisu loomisele Microsoft Windowsi keskkonnas. Selle väljatöötamise algatas 1990. aastal Asymetrix Corporation , mis on Microsofti koos Bill Gatesiga kaasasutaja Paul Gardner Alleni vaimusünnitus.

ToolBook kasutas raamatu metafoori: projektifaili peeti mahuks, mis sisaldas mitut lehekülge multimeediumisisu: teksti, pilte, heli, videot, animatsiooni jne.

See SDK võimaldas luua rakendusi ja koolitusmaterjale Windowsi ja/või veebi jaoks. Nende kahe juurutusmudeli toetamiseks sisaldas ToolBook kahte erinevat arenduskeskkonda:

  1. Open Script Editor – ToolBook sisaldas integreeritud suure jõudlusega programmeerimiskeelt nimega Open Script, mis oli objektorienteeritud ja sündmustepõhine. Open Scriptil oli üle tuhande käsu ja funktsiooni ning see oli puhtalt suunatud arvutirakenduste arendamisele. Iga objekt, mis moodustas raamatu, alates reast kuni nupuni, võimaldas kontekstimenüü kaudu juurdepääsu omamoodi märkmikule, mis oli täpselt redaktor, millesse koostati programmeerimiskoodi plokid, kuid mis toimis ainult ToolBooki algmootoris.

  2. Action Editor – see oli teine programmeerimiskeskkond, mis põhineb taas Open Scriptil, kuid on äärmiselt lihtsustatud. See sisaldas tegelikult umbes kaheksakümmend funktsiooni, mis on väljendatud kas koodi kujul, mida saab rakendada objektidele või otse objektidele ( toimingunupud , liitkastid , märkeruudud jne), et kiiresti hankida valikvastustega küsimustikke , hüperteksti õppetundide seeriaid, esitlusi. , jne. See funktsioon oli mõeldud neile, kes vaatamata sellele, et nad ei tunne programmeerimise põhimõisteid, vajasid digitaalset didaktilist materjali. Action Editori programmeerimiskood töötas võrdselt hästi nii ToolBookis kui ka veebibrauseris ( DHTML ).

 

Pärast mitmeid ettevõtte vigu läks tarkvara üle SumTotalile , kes arendas seda kuni 2012. aastani versiooniga 11.5. Oma veebisaidil avaldatud 2021. aasta juuni pressiteates teatab Sum Total ToolBooki toe ametliku lõppkuupäeva EOL alates 31. detsembrist 2021 .

ToolBook_115_UI.png

 

Tööriistaraamatu uusima versiooni 11.5 GUI

Tarkvara

No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.
AGPS
Aquacounter
MAE
ezgif.com-gif-maker.gif

Jaga seda lehte 

scendi.gif
bottom of page