top of page

Авторське кодування за допомогою Toolbook

Top page

Програмування може здатися сухою дисципліною; щось, створене з дивних мов, які виглядають як суміш букв, цифр, дужок і дивних символів, призначених для кількох обраних... Але за кодом завжди криється серце, пристрасть  і багато фантазії...

Coding.png
ezgif.com-gif-maker.gif
 
Пакет SDK для авторства, яка пристрасть

Наприкінці минулого століття, до широкого поширення Інтернету через найрізноманітніші типи пристроїв та електронних книг , поширення мультимедійного вмісту майже повністю було покладено на CD-ROM. Вони були створені за допомогою спеціального програмного забезпечення під назвою Authoring, визначення якого таке:

 

Сукупність усіх тих операцій, які сприяють  створення мультимедійної інформаційної підтримки (CD, DVD тощо) і яка відбувається за допомогою комплекту розробки, що дозволяє створювати програми, які можна запускати на різних типах пристроїв (ПК, Mac, планшет, смартфон тощо). Набір є  оснащений мовою програмування, яка забезпечує два режими виконання:

  • Автор , у якому вміст (наприклад, текст, зображення, аудіо, відео) зібрано разом із серією програмованих об’єктів (наприклад, меню, кнопки навігації та/або дій тощо), необхідних для використання;

  • Зчитувач , який дозволяє переглядати програму.  

З редакційної точки зору, Authoring був чимось надзвичайно красивим, оскільки він пропонував кінцевому користувачеві таку велику кількість уявлень про тему через аудіо, відео, зображення та анімацію.

Перевіряли кожну дрібницю: все повинно бути ідеально! Програми, які дозволили реалізувати ці чудеса, могли легко розробити справжнє мультимедійне програмне забезпечення навіть із додатками керування...

Мені випала честь досліджувати цю галузь програмування далеко і широко, встигаючи розробляти різноманітні мультимедійні програми, з яких тут я представляю ті, які мені найбільше дорогі.

 

Цей накопичений досвід, незважаючи на те, що він завжди був цивільним, промисловим і морським електриком,  Я виливаю це на деякі твори для Інтернету або для професійних презентацій.  

Кілька слів про моє серце SDK: Toolbook

ToolBook — це набір для розробки програмного забезпечення для мультимедійного програмування, призначений для створення вмісту електронного навчання в середовищі Microsoft Windows. Його розробка була ініційована в 1990 році корпорацією Asymetrix , дітищем Пола Гарднера Аллена , співзасновника Microsoft разом з Біллом Гейтсом.

ToolBook використовував метафору книги: файл проекту розглядався як том, що включає кілька сторінок мультимедійного вмісту: текст, зображення, аудіо, відео, анімацію тощо.

Цей пакет SDK дозволив створювати програми та навчальні матеріали для Windows та/або Інтернету. Для підтримки цих двох моделей розгортання ToolBook включав два різних середовища розробки:

  1. Open Script Editor – ToolBook включав інтегровану, високопродуктивну мову програмування під назвою Open Script, яка була об’єктно-орієнтована та керована подіями. Open Script мав понад тисячу команд і функцій і був суто спрямований на розробку комп’ютерних додатків. Кожен об’єкт, що складає книгу, від рядка до кнопки, надавав доступ через контекстне меню до свого роду блокноту, який був саме редактором, у якому складалися блоки програмного коду, але функціонував лише в межах власного механізму ToolBook.

  2. Редактор дій — це було друге середовище програмування, знову ж таки на основі Open Script, але надзвичайно спрощене. Фактично, він містив близько вісімдесяти функцій, виражених або у формі коду , щоб застосувати до об’єктів, або безпосередньо до об’єктів ( кнопки дій , поля зі списком , прапорці тощо) для швидкого отримання анкет із множинним вибором , серії уроків гіпертексту , презентацій , тощо Ця функція була розроблена для тих, кому, незважаючи на повну відсутність базових уявлень про програмування, потрібно було створити цифровий навчальний матеріал. Програмний код Action Editor працював однаково добре як у ToolBook, так і у веб-браузері ( DHTML ).

 

Після кількох корпоративних перипетій програмне забезпечення перейшло до SumTotal , яка розробляла його до 2012 року з версією 11.5. З прес-релізом за червень 2021 року, опублікованим на своєму веб-сайті, Sum Total оголошує офіційну дату закінчення підтримки, EOL , для ToolBook, починаючи з 31 грудня 2021 року .

ToolBook_115_UI.png

 

Графічний інтерфейс останньої версії Toolbook 11.5

Програмне забезпечення

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
AGPS
Aquacounter
MAE
ezgif.com-gif-maker.gif

Поділіться цією сторінкою 

scendi.gif
bottom of page