top of page

Autorēšanas kodēšana ar rīkgrāmatu

Top page

Programmēšana var šķist sausa disciplīna; kaut kas veidots no dīvainām valodām, kas parādās kā burtu, ciparu, iekavas un dīvainu simbolu sajaukums, kas paredzēts dažiem izredzētajiem... Bet aiz koda vienmēr slēpjas sirds, aizraušanās  un daudz fantāzijas...

Coding.png
ezgif.com-gif-maker.gif
 
SDK autorēšanai, kāda aizraušanās

Pagājušā gadsimta beigās, pirms interneta plašās izplatības, izmantojot visdažādākos ierīču un e-grāmatu veidus, multivides satura izplatīšana gandrīz pilnībā tika uzticēta CD ROM. Tie tika izgatavoti ar īpašu programmatūru Autorēšana, kuras definīcija ir:

 

Visu to darbību kopums, kas veicina  multivides informācijas atbalsta izveide (CD, DVD u.c.) un kas notiek caur izstrādes komplektu, kas ļauj izveidot aplikācijas, kuras var darbināt dažāda veida ierīcēs (PC, Mac, planšetdators, viedtālrunis u.c.). Komplekts ir  aprīkots ar programmēšanas valodu, kas nodrošina divus izpildes režīmus:

  • Autors , kurā saturs (piemēram, teksts, attēli, audio, video) ir salikts kopā ar lietošanai nepieciešamo programmējamu objektu sēriju (piemēram, izvēlnēm, navigācijas un/vai darbību pogām utt.);

  • Lasītājs , kas ļauj iepazīties ar pieteikumu.  

No redakcijas viedokļa autorēšana bija kaut kas neparasti skaists, jo piedāvāja galalietotājam tik daudz ieskatu tēmā, izmantojot audio, video, attēlus un animācijas.

Tika pārbaudīta katra mazākā detaļa: visam bija jābūt perfektam! Programmas, kas ļāva realizēt šos brīnumus, varēja viegli izstrādāt reālu multivides programmatūru pat ar pārvaldības lietojumprogrammām ...

Man bija tas gods izpētīt šo programmēšanas nozari tālu un plaši, izdodoties izstrādāt dažādas multivides lietojumprogrammas, no kurām šeit es piedāvāju man visdārgākās.

 

Šī uzkrātā pieredze, neskatoties uz to, ka vienmēr esmu bijis civilais, rūpnieciskais un flotes elektriķis,  Es to izleju uz dažiem darbiem tīmeklī vai profesionālām prezentācijām.  

Daži vārdi par manu sirdi SDK: Toolbook

ToolBook bija multivides programmēšanas programmatūras izstrādes komplekts , kas paredzēts e-mācību satura izveidei Microsoft Windows vidē. Tās izstrādi 1990. gadā aizsāka korporācija Asymetrix, kas ir Pola Gārdnera Alena , Microsoft līdzdibinātāja un Bila Geitsa, ideja.

ToolBook tika izmantota grāmatas metafora: projekta fails tika uzskatīts par sējumu, kas ietver vairākas multivides satura lapas: tekstu, attēlus, audio, video, animāciju utt.

Šis SDK ļāva izveidot lietojumprogrammas un mācību materiālus operētājsistēmai Windows un/vai tīmeklim. Lai atbalstītu šos divus izvietošanas modeļus, ToolBook tika iekļautas divas dažādas izstrādes vides:

  1. Open Script Editor — ToolBook bija iekļauta integrēta augstas veiktspējas programmēšanas valoda Open Script, kas bija orientēta uz objektiem un balstīta uz notikumiem. Open Script bija vairāk nekā tūkstotis komandu un funkciju, un tās mērķis bija tikai datoru lietojumprogrammu izstrāde. Katrs objekts, kas veido grāmatu, sākot no līnijas līdz pogai, caur kontekstuālo izvēlni ļāva piekļūt sava veida piezīmju grāmatiņai, kas bija tieši redaktors, kurā tika izveidoti programmēšanas koda bloki, taču tas darbojās tikai ToolBook sākotnējā dzinējā.

  2. Darbību redaktors — tā bija otrā programmēšanas vide, kas atkal ir balstīta uz Open Script, bet ārkārtīgi vienkāršota. Faktiski tajā bija aptuveni astoņdesmit funkcijas, kas izteiktas vai nu koda formā, kuras bija jāpiemēro objektiem vai tieši objektiem ( darbības pogas , kombinētie lodziņi , izvēles rūtiņas utt.), lai ātri iegūtu anketas ar atbilžu variantiem , nodarbību sērijas hipertekstu , prezentācijas. utt. Šī funkcija bija paredzēta tiem, kuriem, neskatoties uz to, ka viņi pilnībā nepārzina programmēšanas pamatjēdzienus, bija nepieciešams izveidot digitālu didaktisko materiālu. Action Editor programmēšanas kods darbojās vienlīdz labi gan rīkgrāmatā, gan tīmekļa pārlūkprogrammā ( DHTML ).

 

Pēc vairākām korporatīvajām nepatikšanām programmatūra tika nodota uzņēmumam SumTotal , kas to izstrādāja līdz 2012. gadam ar versiju 11.5. Savā vietnē publicētajā 2021. gada jūnija paziņojumā presei Sum Total paziņo par oficiālo atbalsta beigu datumu EOL rīkkopai, sākot no 2021. gada 31. decembra .

ToolBook_115_UI.png

 

Rīkgrāmatas 11.5 jaunākās versijas GUI

Programmatūra

No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.
AGPS
Aquacounter
MAE
ezgif.com-gif-maker.gif

Kopīgojiet šo lapu 

scendi.gif
bottom of page