top of page

Autorskie kodowanie z Toolbook

Top page

Programowanie może wydawać się suchą dyscypliną; coś zrobionego z dziwnych języków, które pojawiają się jako mieszanina liter, cyfr, nawiasów i dziwnych symboli przeznaczonych dla wybranych… Ale za kodem zawsze jest serce, pasja  i dużo fantazji...

Coding.png
ezgif.com-gif-maker.gif
 
SDK do tworzenia, co za pasja

Pod koniec ubiegłego wieku, przed rozpowszechnieniem się Internetu za pośrednictwem najróżniejszych typów urządzeń i e- booków , rozpowszechnianie treści multimedialnych niemal w całości powierzono CD-ROM-om. Zostały one wyprodukowane przy użyciu specjalnego oprogramowania o nazwie Authoring, którego definicja to:

 

Zestaw wszystkich tych operacji, które przyczyniają się do  tworzenie multimedialnego wsparcia informacyjnego (CD, DVD, itp.) i odbywa się poprzez zestaw deweloperski, który umożliwia tworzenie aplikacji, które można uruchamiać na różnych typach urządzeń (PC, Mac, tablet, smartfon itp.). Zestaw jest  wyposażony w język programowania, który zapewnia dwa tryby wykonania:

  • Autor , w którym treści (takie jak tekst, obrazy, audio, wideo) są zestawiane wraz z szeregiem obiektów programowalnych (takich jak menu, przyciski nawigacyjne i/lub akcji itp.) niezbędnych do użycia;

  • Czytnik umożliwiający konsultację aplikacji.  

Z redakcyjnego punktu widzenia tworzenie było czymś niezwykle pięknym, ponieważ oferowało użytkownikowi końcowemu tak obszerny wgląd w temat za pomocą dźwięku, wideo, obrazów i animacji.

Sprawdzono każdy najmniejszy szczegół: wszystko musiało być idealne! Programy, które umożliwiły realizację tych cudów, mogły z łatwością tworzyć prawdziwe oprogramowanie multimedialne, nawet z aplikacjami do zarządzania ...

Miałem zaszczyt eksplorować tę gałąź programowania daleko i szeroko, tworząc różne aplikacje multimedialne, z których tutaj przedstawiam te, które są mi najdroższe.

 

To zgromadzone doświadczenie, pomimo tego, że zawsze byłem elektrykiem cywilnym, przemysłowym i morskim,  Wylewam go na niektóre kreacje do sieci lub do profesjonalnych prezentacji.  

Kilka słów o moim sercu SDK: Podręcznik

ToolBook był multimedialnym pakietem programistycznym przeznaczonym do tworzenia treści e-learningowych w środowisku Microsoft Windows. Jego rozwój został zainicjowany w 1990 roku przez Asymetrix Corporation , pomysł Paula Gardnera Allena , współzałożyciela Microsoftu wraz z Billem Gatesem.

ToolBook użył metafory książki: plik projektu był uważany za wolumin zawierający pewną liczbę stron treści multimedialnych: tekst, obrazy, audio, wideo, animacje itp.

Ten SDK umożliwił tworzenie aplikacji i materiałów szkoleniowych dla systemu Windows i/lub sieci WWW.Aby obsługiwać te dwa modele wdrażania, ToolBook zawiera dwa różne środowiska programistyczne:

  1. Open Script Editor — ToolBook zawierał zintegrowany, wysokowydajny język programowania o nazwie Open Script, który był zorientowany obiektowo i sterowany zdarzeniami. Open Script miał ponad tysiąc poleceń i funkcji i był przeznaczony wyłącznie do tworzenia aplikacji komputerowych. Każdy obiekt składający się na książkę, od linii do przycisku, umożliwiał dostęp poprzez menu kontekstowe do swego rodzaju notatnika, który był właśnie Edytorem, w którym kreślono bloki kodu programistycznego, ale funkcjonował tylko w natywnym silniku ToolBooka.

  2. Action Editor - Było to drugie środowisko programistyczne, ponownie oparte na Open Script, ale niezwykle uproszczone. W rzeczywistości zawierał około osiemdziesięciu funkcji wyrażonych w formie kodu , które można było zastosować do obiektów lub bezpośrednio do obiektów ( przyciski akcji , pola kombi , pola wyboru itp.) w celu szybkiego uzyskania kwestionariuszy wielokrotnego wyboru , serii lekcji hipertekstu , prezentacji itp. Ta funkcja została stworzona z myślą o tych, którzy mimo zupełnej nieznajomości podstawowych pojęć programowania, potrzebowali stworzyć cyfrowy materiał dydaktyczny. Kod programowania Action Editor działał równie dobrze zarówno w ToolBook, jak iw przeglądarce internetowej ( DHTML ).

 

Po kilku perypetiach korporacyjnych oprogramowanie przeszło do firmy SumTotal , która rozwijała je do 2012 roku w wersji 11.5. W komunikacie prasowym opublikowanym w czerwcu 2021 r. na swojej stronie internetowej Sum Total ogłasza oficjalną datę zakończenia wsparcia technicznego, EOL , dla ToolBook od 31 grudnia 2021 r .

ToolBook_115_UI.png

 

GUI najnowszej wersji Toolbook 11.5

Oprogramowanie

Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
AGPS
Aquacounter
MAE
ezgif.com-gif-maker.gif

Podziel się tą stroną 

scendi.gif
bottom of page